Деолігархізація:

Напіволігархи (Перша ліга українського олігархату)

До цієї категорії відносяться найбагатші люди країни, які не мають повного набору статусних ознак олігарха (однієї з ознак), або їх політичний вплив проявлений набагато слабше, ніж у головних олігархів країни

Костянтин Жеваго – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 1,1 млрд доларів США, власник телеканалу «Еспрессо» (проте непомітно, що він активно впливає на редакційну політику цього телеканалу), був депутатом 6-ти скликань Верховної Ради України, але не відрізнявся активною депутатською діяльністю (навпаки, був одним з рекордсменів по пропускам пленарних засідань). Не проявляв помітного впливу на політичні процеси в Україні.

Вадим Новинський – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 810 млн доларів США, молодший партнер Р. Ахметова в металургійному холдингу «Метінвест»; з 2013 р. обирається народним депутатом України, був членом фракцій Партії регіонів і «Опозиційного блоку», в даний час – позафракційний, політично близький до Р. Ахметова; має великий вплив на Українську православну церкву (Московський патріархат); власні медійні активи відсутні, але користується підтримкою медійних активів Р. Ахметова.

Олександр/Галина Гереги – вартість активів подружжя О. і Г. Герег «Forbes Україна» оцінює в 1,3 млрд доларів США; Олександр Герега з 2012 р. є народним депутатом України, входив до фракції Партії регіонів, на президентських виборах 2019 р. підтримував П. Порошенка, зараз входить до депутатської групи «За майбутнє», в 2015 р. створив і очолив партію «За конкретні справи», яка має великий вплив в Хмельницькій області; Галина Герега була депутатом Київради і секретарем Київради з 2011 р. по 2014 р., в 2012-2014 рр. виконувала повноваження міського голови Києва; власні медійні активи відсутні.

Григорій/Ігор Суркіси – вартість активів братів Суркісів «Forbes Україна» оцінює в 285 млн. доларів США; Григорій Суркіс – тричі обирався депутатом Верховної Ради України, в даний час входить в парламентську фракцію ОПЗЖ; Г. Суркіс широко відомий як футбольний функціонер: був віце-президентом УЄФА з 24 травня 2013 року по 7 лютого 2019 року, зараз – почесний член УЄФА, був президентом Федерації футболу України до вересня 2012 року, зараз – почесний президент ФФУ; І. Суркіс – президент футбольного клубу «Динамо» (Київ), політикою не займається; Г. Суркіс має різноманітні зв’язки в бізнесі і політиці, з 1990-х рр. політично тісно пов’язаний з В. Медведчуком, по бізнесу має зв’язки з Коломойським; Г. Суркіс вважається міноритарним власником ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» (телеканал «1+1»).

Сергій Льовочкін – народний депутат України (член фракції ОПЗЖ, і один з лідерів цієї партії), раніше був депутатом парламенту від Партії регіонів і «Опозиційного блоку», в минулому голова Адміністрації Президента України В. Януковича, був також першим помічником Президента Л. Кучми ; 1 лютого 2013 року придбав 20% акцій медіа групи «Інтер» (телеканал «Інтер» і ряд невеликих нішевих телеканалів), в зв’язку з чим в 2013-2014 рр. його включали до списку найбагатших людей України (вартість активів тоді оцінювалася в 258 млн доларів США), але на даний момент реальна вартість його активів невідома і в список найбагатших людей України він не входить; має різноманітні дієві зв’язки з усіма провідними політичними діячами країни.

Юрій Косюк – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 1,1 млрд доларів США; з липня по грудень 2014 р. був заступником глави Адміністрації Президента П. Порошенка, після відставки з цієї посади був позаштатним радником Президента П. Порошенка; власні медійні активи відсутні.

Андрій Веревський – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 360 млн доларів США; неодноразово обирався народним депутатом України (представляючи різні партії); зараз не є депутатом парламенту, але має великий вплив на депутатську групу «Довіра»; має великий політичний вплив в Полтавській області; власні медійні активи відсутні.

Олександр Ярославський – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 725 млн доларів США; в 2003-2006 рр. був депутатом Верховної Ради України, віддає перевагу вибудовуванню хороших особистих стосунків з першими особами української держави, з найбільшими фігурами українського і міжнародного бізнесу; власні медійні активи відсутні.

Олексій/Андрій Вадатурські – вартість активів Олексія Вадатурського «Forbes Україна» оцінює в 450 млн доларів США; Андрій Вадатурський (син Олексія Вадатурського) був народним депутатом України в 2014-2019 рр. від партії «Блок Петра Порошенка»; власні медійні активи у батька і сина Вадатурських відсутні.

Віталій Хомутиннік – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 340 млн доларів США; з 2002 по 2019 р. був народним депутатом України, представляв Партію регіонів, а з 2014 р. був одним з лідерів депутатської групи «Відродження»; з 2010 р. вважається «сірим кардиналом» в митній і фіскальній сферах державної політики.