Деолігархізація:

Напіволігархи з невизначеним статусом

(за обсягом активів вони істотно поступаються представникам «першої ліги олігархату», але мають, або мали помітний політичний вплив):

Вадим Столар – є одним з найбільш відомих в Україні забудовників, але точний розмір його особистих активів невідомий; народний депутат України (член фракції ОПЗЖ, впливає на групу депутатів у цій фракції); на різних етапах своєї політичної активності підтримував різні партії, як правило, правлячі ( «Наша Україна», Партія регіонів, «УДАР», ОПЗЖ); після того, як мером Києва став В. Кличко, мав великий вплив на діяльність Київської міської держадміністрації; власник телеканалів холдингу Live Network (Kyiv.live, Odesa.Live; планується створення телеканалу Kharkiv.Live, а потім створення подібних телеканалів і в інших містах України).

Борис Ложкін – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 200 млн доларів США; Президент Єврейської конфедерації України, віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу; був главою Адміністрації Президента України П. Порошенка в 2014-2016 рр.; був творцем і основним власником «Українського медіа холдингу» (пізніше UMH group), який контролював цілий ряд популярних видань.

Павло Фукс – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 155 млн доларів США; був тісно пов’язаний з покійним мером Харкова Г. Кернесом, також він має активні зв’язки з усіма провідними олігархами країни і низкою провідних політиків; власні медійні активи відсутні.

Андрій Садовий – з 2006 р. мер міста Львова, засновник і лідер партії «Самопоміч», яка в 2014-2019 рр. мала свою фракцію у Верховній Раді України; через дружину контролює телеканал «24»; до обрання мером Львова займався підприємницькою активністю, але офіційних даних про розміри його активів немає.

Гліб Загорій – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 275 млн доларів США; в 2014-2019 рр. був народним депутатом від партії «Блок Петра Порошенка»; в травні 2019 р. заявив про відхід від політики; власні медійні активи відсутні.

Борис Колесніков – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 150 млн доларів США; близький друг Р. Ахметова; тричі обирався народним депутатом України від Партії регіонів, був членом уряду (віце-прем’єром) в 2010-2012 рр.; в березні 2015 року отримав посаду прем’єра в тіньовому кабінеті міністрів, створеному партією «Опозиційний блок», в грудні 2018 р. очолив політраду цієї партії; власні медійні активи відсутні.

Сергій Тарута – до економічної кризи 2008-2009 рр. входив в список українських мільярдерів, а до 2014 року – в список найбагатших людей країни, але потім з цього списку випав, і навіть заявляв про своє банкрутство; однак його політична і громадська активність побічно говорять про те, що у нього є досить значні бізнес-ресурси; з 2014 р. є народним депутатом України (в даний час входить до фракції «Батьківщина»), в 2014 р. був головою Донецької обласної держадміністрації; неодноразово брав участь у створенні і фінансуванні різних політпроектів; власні медійні активи в даний час відсутні.

Томаш Фіала – генеральний директор (CEO) української інвестиційної компанії Dragon Capital, особисті активи Т. Фіали різні джерела оцінюють по-різному, деякі включають його в списки найбагатших людей України, інші ні; за даними ЗМІ має партнерські відносини з інвестфондом Джорджа Сороса; підтримує тісні стосунки з цілою низкою політиків і громадських активістів ліберального спрямування, зокрема з С. Вакарчуком, за деякими даними спонсорував партію «Голос»; підтримував Помаранчеву революцію і Революцію гідності; в травні 2014 року заснував щотижневе суспільно-політичне видання «Новий час» (пізніше перейменовану в «НВ»), а потім однойменні новинний сайт і радіо.

Регіональні олігархи

Мери найбільших міст (Київ – Віталій Кличко, Дніпро – Борис Філатов, Львів – Андрій Садовий, Одеса – Геннадій Труханов, Харків – в цій ролі був Геннадій Кернес, місце головного міського олігарха поки вакантне). Мери найбільших міст України, як правило, стають головними міськими олігархами. Вони відіграють ключову роль в політичному та адміністративному житті своїх міст, визначальним чином впливають на міську економіку. При цьому майже всі вони є великими бізнесменами.

Олександр Фельдман (Харків) – засновник і основний власник АТ «Концерн АВЕК і Ко», періодично входить в списки найбагатших людей України (проте не в усі), але його активи різні джерела оцінюють по-різному; з 2002 р. є народним депутатом України, був пов’язаний з різними партіями (Партія регіонів, «Батьківщина», «Наш край», ОПЗЖ); контролює ряд регіональних ЗМІ.

Володимир Галантернік (Одеса) – вважається одним з головних власників цілого ряду великих бізнес-активів Одеси, але публічні дані про його активи відсутні; деякі ЗМІ називають його «сірим кардиналом» Одеси за сильний вплив на міську політику і бізнес.

Сергій Ківалов (Одеса) – вважається одним з найбагатших і найвпливовіших людей Одеси; з 1998 по 2019 р. був народним депутатом України (представляючи різні політичні партії), засновник і лідер «Української морської партії Сергія Ківалова»; займав різні державні посади, в тому числі був головою Вищої ради юстиції України та головою Центрвиборчкому; має великий неформальний вплив в судовій системі України.

Андрій Ставніцер (Одеса) – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 115 млн доларів США; активно взаємодіє з командою Президента Зеленського.

Геннадій Корбан (Дніпро) – вважається одним з найбагатших і найвпливовіших людей Дніпра, політичний і бізнес-партнер мера Дніпра Б. Філатова, до 2015 р. був партнером Коломойського; був одним із засновників і лідерів партії «УКРОП», в 2020 р. став одним з ініціаторів створення і лідерів партії «Пропозиція» (відомої також як «партія мерів»).

Геннадій Буткевич (Дніпро) – засновник і головний власник корпорації «АТБ», вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 415 млн доларів США; на початку бізнес-кар’єри був близький до Павла Лазаренка (губернатор Дніпропетровської області, а потім Прем’єр-міністр України), потім мав тісні зв’язки з Ю. Самойленком (заст.голови СБУ, потім народний депутат від Партії регіонів), в 2019 році одна з менеджерів «АТБ» (Ганна Лічман) стала народним депутатом від партії «Слуга народу».

Ігор Кривецький (Львів) – вважається одним з найбагатших і найвпливовіших людей Львова; один з лідерів і головних спонсорів партії «Свобода»; в 2012-2014 рр. був народним депутатом від партії «Свобода».

Григорій Козловський (Львів) – вважається одним з найбагатших і найвпливовіших людей Львова; був депутатом Львівської міськради від Партії регіонів, з 2015 р. – від «Блоку Петра Порошенка» (зараз – від «Європейської солідарності»).