Деолігархізація:

Олігархи з минулого

входять до списків найбагатших людей країни, мали в недавньому минулому великий політичний вплив, але зараз відійшли від участі в політичних процесах.

Валерій Хорошковський – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 400 млн доларів США; з 1995 р. по 2014 р. брав активну участь у політичній діяльності, займав різні державні посади, був членом уряду (в тому числі першим віце-прем’єром) і головою СБУ; з 2005 р. по 2013 р. був основним власником телеканалу «Інтер»; після парламентських виборів 2014 р. відійшов від активної участі в політиці.

Сергій Тігіпко – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 650 млн доларів США; з середини 1990-х рр. і до 2014 р. брав активну участь у політичній діяльності, займав різні державні посади, був членом уряду (в тому числі віце-прем’єром) і головою Нацбанку України, двічі балотувався на пост Президента України, був творцем і лідером партії «Сильна Україна»; після парламентських виборів 2014 р. відійшов від активної участі в політиці; власні медійні активи відсутні.

Віталій Гайдук – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 300 млн доларів США; займав різні державні посади, був членом уряду (в тому числі віце-прем’єром з ПЕК в 2002-2003 рр.) і секретарем РНБО (в 2006-2007 рр.); після економічної кризи 2008-2009 рр. відійшов від активної участі в політиці; власні медійні активи відсутні.

Костянтин Григоришин – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 230 млн доларів США; спонсорував в різний час різні політичні проєкти – від СДПУ (о) до «Нашої України» і КПУ; власні медійні активи відсутні.

Леонід Черновецький – до 2012 р. регулярно входив в списки найбагатших людей країни, вважався доларовим мультимільйонером; вартість активів сина Л. Черновецького – Степана – «Forbes Україна» оцінює в 390 млн доларів США; неодноразово був народним депутатом України, створював різні політичні проєкти, на піку політичної кар’єри став мером Києва (2006-2012 рр.); в 2011 р. фактично емігрував з України, спочатку в Ізраїль, потім до Грузії, де пробував займатися політикою, але невдало; власні медійні активи відсутні.

Мільярдер поза політикою

Геннадій Боголюбов – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 1,1 млрд доларів США, з початку 1990-х рр. – найближчий бізнес-партнер Ігоря Коломойського; єдиний мільярдер в Україні, який ніколи не брав активної участі в політиці;

Напіволігархи в «екзилі»

нинішні або колишні найбагатші люди країни, які змушені були покинути Україну.

Костянтин Жеваго – з кінця 2019 р. тривають конфлікти і судові тяганини К. Жеваго з різними правоохоронними органами і держструктурами України, в результаті чого він змушений був покинути територію України.

Олег Бахматюк – в 2011-2014 рр. входив в число українських мільярдерів, але в останні роки навіть не входить в число 100 найбагатших людей країни; з 2014 р. О. Бахматюка переслідують правові конфлікти, пов’язані з банкрутством ряду його бізнес-активів, в результаті чого він був змушений покинути Україну.

Олександр Клименко – за часів президентства В. Януковича очолював Податкову службу, потім Міністерство доходів і зборів; входив в число «младоолігархів», близьких синові Президента В. Януковича – Олександру; ніяких даних щодо його офіційних бізнес-активів не було, але він вважався реальним власником медіахолдингу «Мультимедіа-інвест груп» (газета і радіо «Вести», журнал «Вести. Репортер», телеканал UBR); в 2014 р. після втечі В. Януковича з України, також емігрував з країни.

Сергій Курченко – за часів президентства В. Януковича вважався наймолодшим  мультиміліонером в Україні, входив в число «младоолігархів», близьких синові Президента В. Януковича – Олександру, активи С. Курченко в 2014 р. оцінювалися в 266 млн доларів США; після втечі В. Януковича з України, також емігрував з країни.

Микола Злочевський – вартість його активів «Forbes Україна» оцінює в 400 млн доларів США; засновник і головний бенефіціар скандально відомої компанії Burisma, до складу Ради директорів якої входили екс-президент Польщі А. Кваснєвський і син Дж. Байдена (на той момент віце-президента США) Х. Байден; кілька разів обирався народним депутатом України, був членом уряду (міністром екології), заступник секретаря РНБО; з осені 2019 р. знаходиться в розшуку.

Андрій/Сергій Клюєви – вартість активів братів Клюєвих «Forbes Україна» оцінює в 120 млн доларів США; Андрій і Сергій Клюєви обиралися народними депутатами України, але найбільших висот досяг А. Клюєв, який входив до складу уряду (в тому числі був першим віце-прем’єром), займав інші державні посади (секретар РНБО, глава Адміністрації Президента В. Януковича); при правлінні В. Януковича і Партії регіонів Андрій Клюєв був одним з найбільш впливових людей в країні, після втечі В. Януковича з України, також емігрував з країни; С. Клюєв залишився в Україні, і навіть був обраний до Верховної Ради України в 2014 р, але в 2015 р. покинув Україну, після того як з нього зняли депутатську недоторканність і відкрили проти нього кримінальну справу.

Олександр Онищенко – його бізнес-активи в 2011-2012 рр. оцінювалися всього в 37,7 млн ​​доларів США, але, судячи з розмаху його захоплень і різних проєктів, його статки були набагато більшими; у 2010 році та в 2014 році обирався народним депутатом, і у Верховній Раді України 8-го скликання був однією з найбільш впливових фігур; в 2016 р. через конфлікт з Президентом П. Порошенком і відкритих проти нього кримінальних справ був змушений покинути Україну.