Перспективні політичні проєкти:

Як вплине політика деолігархізації і «закон про олігархів» на процес створення нових партійних проєктів?

Заявлена Президентом Зеленським політика деолігархізації і запропонований ним «закон про олігархів» можуть дуже неоднозначно вплинути на процес створення нових партійних проєктів.

Якщо «закон про олігархів» буде прийнятий, то перед будь-яким великим бізнесменом виникне питання: а чи варто інвестувати великі гроші в політику і в ЗМІ (зокрема, в телеканали), якщо після цього ти можеш потрапити в «Реєстр олігархів» з неприємними обмеженнями і іміджевою токсичністю? Як мінімум на перших порах (в залежності від ефективності дії цього закону) у більшій частині великого бізнесу може зникнути інтерес до політики. А отже приплив великих грошей у велику політику різко скоротиться. Тому, буде набагато менше нових політичних проєктів. Також доведеться застосовувати зовсім інші, більш сучасні підходи до фінансування партійної діяльності.

З іншого боку, спокуса впливати на бізнес-процеси через володіння інструментами політичного впливу все ще буде діяти як мінімум у частини представників великого бізнесу, особливо у тих, хто вже підсів на особистий інтерес до політики. Ну, а якщо «закон про олігархів» не буде прийнятий, або буде проголосований у відносно м’якій формі, то великий і середній бізнес буде і далі вкладатися в нові політичні проєкти, однак в більш обережних і цивілізованих формах.