Перспективні політичні проєкти:

Оцінка нещодавно створених партійних проєктів ( «За майбутнє», «Пропозиція», Партія Пальчевського, Партія «Україна – Наш дім»).

Спроби створення нових партійних проєктів робляться в Україні постійно. Деякі з них вельми амбітні. Так, під час місцевих виборів 2020 року була зроблена масштабна інформаційно-рекламна і політична розкрутка декількох нових партій – «За майбутнє», «Пропозиція» (більш відома як партія мерів) і «Перемога Пальчевського».

Але партія Андрія Пальчевського провалилася на виборах. Партії «За майбутнє» та «Пропозиція» виступили успішніше. Мери ряду центральноукраїнських міст, які об’єдналися в партії «Пропозиція», змогли в більшості випадків виграти вибори в своїх містах, але агрегований рейтинг цієї партії склав в цілому по Україні лише 2,2%. Партія «За майбутнє» стала одним з переможців місцевих виборів з агрегованих рейтингом 8,6% (за цим показником партія посіла четверте місце). Але після місцевих виборів активність цих партій практично припинилася, відповідно різко знизилися і рейтинги. Опитування, проведене КМІС на початку червня 2021 р. показало, що рейтинг цих партій становить близько 1%. Головна проблема цих партій – відсутність популярного загальнонаціонального лідера. На місцевих виборах ці партії змогли об’єднати в своєму складі впливових представників місцевих еліт. Саме це і принесло їм успіх. Але на парламентських виборах, як показує практика виборчого процесу в Україні, вирішальну роль відіграє наявність у партії рейтингового лідера. Ще одна проблема цих партій – відсутність чіткої електоральної ніші. Новий амбіційний партійний проєкт був заявлений в кінці травня 2021 року – це партія «Україна – наш дім» на чолі з Борисом Колесніковим (один з колишніх лідерів Партії регіонів). Цей політичний проєкт явно претендує на роль нової Партії регіонів і на частину виборців в тій електоральній ніші, в якій зараз домінує ОПЗЖ. Можливо, є прагнення привернути на свою сторону і тих виборців, які раніше підтримували партію Президента Зеленського. Але ці завдання вирішити буде дуже не просто, що побічно показав провал «Опозиційного блоку» і самого Б.Колеснікова на парламентських виборах 2019 р. І для цієї партії також характерна проблема відсутності популярного загальнонаціонального лідера. Б.Колесніков на даний момент таким не є.