Перспективні політичні проєкти:

Які нові партійні проєкти потенційно можливі?

З високою ймовірністю можна прогнозувати появу нового політичного проєкту на уламках «Голосу», в ліберально-демократичної електоральної ніші, що об’єднує громадських активістів і представників малого та середнього бізнесу. Але ця електоральна ніша відносно вузька (не більше 7-8%), хоча і з потенціалом поступового розширення. І якщо в цьому електоральному сегменті буде кілька конкуруючих між собою проєктів, то навряд чи хоча б один з них пройде в парламент. Крім того, як вже зазначалося, в цій електоральній ніші поки немає потенційно рейтингових лідерів.

Якщо Д.Разумков все таки ризикне почати свою самостійну політичну кар’єру (або буде змушений це зробити після можливого звільнення з посади голови Верховної Ради), то навколо нього напевно буде формуватися новий центристський проєкт. Але це станеться, швидше за все, ближче до президентських або парламентських виборів.

У разі продовження і посилення кризових тенденцій в ОПЗЖ можливий розкол цієї політичної сили на партію В.Медведчука і партію на чолі з Ю.Бойко і С.Льовочкіним.

Не виключено, що свій власний політичний проєкт може створити Олексій Гончаренко (народний депутат від партії «Європейська солідарність»). Певні інтенції до самостійної політичної активності він вже проявляє.По мірі наближення до парламентських виборів, в залежності від особливостей розвитку політичної ситуації, можуть з’явитися й інші претенденти на створення нових партійних проєктів. Однак найпростіше – створити новий політичний проєкт. Набагато складніше знайти для нього правильну політичну нішу, розкрутити і зробити цей проєкт електорально ефективним.